Menu mitre10cup.co.nz

Fixtures & Results

2004 NPC - Div1 Finals

To download the .pdf version of the 2017 draw click here

Date Game Venue Time (NZ) Result
Finals
15 Oct Wellington v Waikato Westpac Stadium, Wellington 7:35 PM 28-16
16 Oct Canterbury v Bay of Plenty AMI Stadium, Christchurch 7:35 PM 44-12
23 Oct Wellington v Canterbury Westpac Stadium, Wellington 7:35 PM 27-40


2004 NPC - Div1

To download the .pdf version of the 2017 draw click here

Date Game Venue Time (NZ) Result
Round 1
13 Aug Wellington v Canterbury Westpac Stadium, Wellington 7:35 PM 34-27
14 Aug Otago v Northland Dunedin 2:35 PM 40-24
14 Aug Taranaki v North Harbour Yarrow Stadium, Taranaki 5:35 PM 33-29
14 Aug Waikato v Southland FMG Stadium Waikato, Hamilton 7:35 PM 52-23
15 Aug Auckland v BOP (RS) Eden Park, Auckland 2:35 PM 28-33
Round 2
20 Aug Southland v Taranaki Invercargill 7:35 PM 16-48
21 Aug Canterbury v North Harbour AMI Stadium, Christchurch 2:35 PM 43-43
21 Aug Northland v Auckland Whangarei 5:35 PM 29-37
21 Aug Otago v Wellington Dunedin 7:35 PM 16-16
22 Aug BOP v Waikato (RS) Bay Park Stadium, Mt Maunganui 2:35 PM 26-20
Round 3
27 Aug Canterbury v Otago AMI Stadium, Christchurch 7:35 PM 42-7
28 Aug Waikato v Auckland FMG Stadium Waikato, Hamilton 2:35 PM 59-11
28 Aug Southland v Northland Invercargill 5:35 PM 54-26
28 Aug Taranaki v Bay of Plenty Yarrow Stadium, Taranaki 7:35 PM 58-14
29 Aug North Harbour v Wellington QBE Stadium, North Harbour 2:35 PM 16-18
Round 4
03 Sep Wellington v Waikato Westpac Stadium, Wellington 7:35 PM 37-17
04 Sep Auckland v N Harbour Eden Park, Auckland 2:35 PM 32-34
04 Sep Otago v Southland Dunedin 5:35 PM 27-10
04 Sep Northland v Taranaki Whangarei 7:35 PM 11-62
05 Sep BOP v Canterbury (RS) Bay Park Stadium, Mt Maunganui 2:35 PM 26-33
Round 5
10 Sep North Harbour v Southland QBE Stadium, North Harbour 7:35 PM 35-16
11 Sep Bay of Plenty v Otago Bay Park Stadium, Mt Maunganui 2:35 PM 44-16
11 Sep Waikato v Northland FMG Stadium Waikato, Hamilton 5:35 PM 41-21
11 Sep Wellington v Auckland Westpac Stadium, Wellington 7:35 PM 27-21
12 Sep Taranaki v Canterbury Yarrow Stadium, Taranaki 2:35 PM 30-23
Round 6
17 Sep Otago v Waikato Dunedin 7:35 PM 27-39
18 Sep BOP v Wellington Bay Park Stadium, Mt Maunganui 2:35 PM 17-13
18 Sep Auckland v Taranaki Eden Park, Auckland 5:35 PM 51-22
18 Sep Canterbury v Southland (RS) AMI Stadium, Christchurch 7:35 PM 52-13
19 Sep Northland v North Harbour Whangarei 2:35 PM 16-40
Round 7
24 Sep Waikato v Canterbury FMG Stadium Waikato, Hamilton 7:35 PM 15-30
25 Sep Northland v Bay of Plenty Whangarei 2:35 PM 24-29
25 Sep Wellington v Taranaki Westpac Stadium, Wellington 5:35 PM 73-28
25 Sep North Harbour v Otago QBE Stadium, North Harbour 7:35 PM 20-3
26 Sep Southland v Auckland Invercargill 2:35 PM 22-30
Round 8
01 Oct Taranaki v Otago Yarrow Stadium, Taranaki 7:35 PM 31-14
02 Oct Wellington v Northland Westpac Stadium, Wellington 2:35 PM 65-12
02 Oct BOP v Southland Rotorua International Stadium 5:35 PM 38-20
02 Oct Auckland v Canterbury Eden Park, Auckland 7:35 PM 20-28
03 Oct Waikato v North Harbour FMG Stadium Waikato, Hamilton 2:35 PM 25-20
Round 9
08 Oct Auckland v Otago Eden Park, Auckland 7:35 PM 35-33
09 Oct Taranaki v Waikato Yarrow Stadium, Taranaki 2:35 PM 20-26
09 Oct Canterbury v Northland (RS) AMI Stadium, Christchurch 5:35 PM 68-19
09 Oct Southland v Wellington Invercargill 7:35 PM 0-30
10 Oct North Harbour v BOP QBE Stadium, North Harbour 2:35 PM 9-14


2004 NPC - Div1B

To download the .pdf version of the 2017 draw click here

Date Game Venue Time (NZ) Result
Round 1
13 Aug Wellington v Canterbury Westpac Stadium, Wellington 5:25 PM 14-26
14 Aug Otago v Northland University Oval, Dunedin 12:00 PM 28-20
14 Aug Taranaki v North Harbour Yarrow Stadium, Taranaki 3:15 PM 3-35
14 Aug Waikato v Southland FMG Stadium Waikato, Hamilton 5:00 PM 43-11
15 Aug Auckland v Bay of Plenty Eden Park, Auckland 12:15 PM 20-23
Round 2
20 Aug Southland v Taranaki Invercargill 3:30 PM 10-24
21 Aug Canterbury v North Harbour AMI Stadium, Christchurch 12:30 PM 18-23
21 Aug Northland v Auckland Whangarei 4:00 PM 10-42
21 Aug Otago v Wellington Dunedin 5:20 PM 34-35
22 Aug Bay of Plenty v Waikato Mt Maunganui 12:30 PM 29-21
Round 3
27 Aug Canterbury v Otago AMI Stadium, Christchurch 5:30 PM 17-7
28 Aug Waikato v Auckland FMG Stadium Waikato, Hamilton 12:30 PM 13-26
28 Aug Southland v Northland Invercargill 3:30 PM 44-29
28 Aug Taranaki v Bay of Plenty Yarrow Stadium, Taranaki 5:15 PM 13-21
29 Aug North Harbour v Wellington QBE Stadium, North Harbour 12:45 PM 41-30
Round 4
03 Sep Wellington v Waikato Westpac Stadium, Wellington 5:25 PM 25-13
04 Sep Auckland v North Harbour Eden Park, Auckland 12:15 PM 12-23
04 Sep Otago v Southland Dunedin 3:20 PM 40-14
04 Sep Northland v Taranaki Whangarei 6:00 PM 12-21
05 Sep Bay of Plenty v Canterbury Mt Maunganui 12:30 PM 17-51
Round 5
10 Sep North Harbour v Southland QBE Stadium, North Harbour 5:45 PM 41-15
11 Sep Bay of Plenty v Otago Mt Maunganui 12:30 PM 17-34
11 Sep Waikato v Northland FMG Stadium Waikato, Hamilton 3:00 PM 37-35
11 Sep Wellington v Auckland Westpac Stadium, Wellington 5:30 PM 20-24
12 Sep Taranaki v Canterbury Yarrow Stadium, Taranaki 12:15 PM 7-27
Round 6
17 Sep Otago v Waikato Dunedin 5:20 PM 10-37
18 Sep Bay of Plenty v Wellington Mt Maunganui 12:30 PM 21-35
18 Sep Auckland v Taranaki Eden Park, Auckland 3:30 PM 59-28
18 Sep Canterbury v Southland AMI Stadium, Christchurch 5:30 PM 39-11
19 Sep Northland v North Harbour Whangarei 1:00 PM 13-48
Round 7
24 Sep Waikato v Canterbury FMG Stadium Waikato, Hamilton 5:00 PM 22-34
25 Sep Northland v Bay of Plenty Whangarei 1:00 PM 27-15
25 Sep Wellington v Taranaki Westpac Stadium, Wellington 2:15 PM 67-32
25 Sep North Harbour v Otago QBE Stadium, North Harbour 5:45 PM 16-15
26 Sep Southland v Auckland Invercargill 12:30 PM 12-69
Round 8
01 Oct Taranaki v Otago Yarrow Stadium, Taranaki 5:15 PM 33-36
02 Oct Wellington v Northland Westpac Stadium, Wellington 12:25 PM 62-14
02 Oct Bay of Plenty v Southland Rotorua International Stadium 3:30 PM 25-29
02 Oct Auckland v Canterbury Eden Park, Auckland 5:15 PM 40-21
03 Oct Waikato v North Harbour FMG Stadium Waikato, Hamilton 1:00 PM 41-39
Round 9
08 Oct Auckland v Otago Eden Park, Auckland 5:15 PM 41-20
09 Oct Taranaki v Waikato Yarrow Stadium, Taranaki 12:15 PM 32-19
09 Oct Canterbury v Northland AMI Stadium, Christchurch 3:30 PM 66-5
09 Oct Southland v Wellington Invercargill 5:30 PM 22-41
10 Oct North Harbour v Bay of Plenty QBE Stadium, North Harbour 12:45 PM 30-19


2004 NPC - Div2 Finals

To download the .pdf version of the 2017 draw click here

Date Game Venue Time (NZ) Result
Finals
09 Oct Nelson Bays v North Otago (SF1) Trafalgar Park, Nelson 12:35 PM 32-15
10 Oct Hawke's Bay v Counties-Man (SF2) McLean Park, Napier 12:35 PM 41-20
16 Oct Nelson Bays v Hawke's Bay (Final) Trafalgar Park, Nelson 5:35 PM 19-14
23 Oct Nelson v Northland (prom/rel) Trafalgar Park, Nelson 2:35 PM 13-32


2004 NPC - Div2

To download the .pdf version of the 2017 draw click here

Date Game Venue Time (NZ) Result
Week 1
07 Aug Thames Valley v North Otago Paeroa 2:00 PM 5-62
07 Aug Counties-Man v Manawatu Growers Stadium, Pukekohe 2:30 PM 40-32
07 Aug Nelson Bays v Wanganui Trafalgar Park, Nelson 2:30 PM 17-16
07 Aug East Coast v Marlborough Ruatoria 2:30 PM 20-21
Week 2
14 Aug Nelson Bays v Thames Valley Trafalgar Park, Nelson 2:30 PM 71-10
14 Aug Manawatu v East Coast Palmerston North 2:30 PM 24-13
14 Aug Marlborough v Counties-Man Lansdowne Park, Blenheim 2:30 PM 32-36
14 Aug Wanganui v Hawkes Bay Wanganui 2:30 PM 0-54
Week 3
21 Aug North Otago v Wanganui Oamaru 2:30 PM 52-35
21 Aug Hawkes Bay v Thames V (MC) McLean Park, Napier 2:30 PM 88-0
21 Aug East Coast v Nelson Bays Ruatoria 2:30 PM 12-31
21 Aug Marlborough v Manawatu Lansdowne Park, Blenheim 2:30 PM 25-15
Week 4
28 Aug Thames Valley v East Coast Paeroa 2:00 PM 7-56
28 Aug Wanganui v Marlborough Wanganui 2:30 PM 28-14
28 Aug Hawkes Bay v Nth Otago (MC) McLean Park, Napier 2:30 PM 56-25
28 Aug Counties-Man v Nelson Bays Growers Stadium, Pukekohe 2:30 PM 20-20
Week 5
04 Sep Manawatu v Thames Valley Palmerston North 2:30 PM 47-5
04 Sep Wanganui v East Coast Wanganui 2:30 PM 29-28
04 Sep North Otago v Counties-Man Oamaru 2:30 PM 43-48
04 Sep Marlborough v Hawke's Bay Lansdowne Park, Blenheim 5:30 PM 6-30
Week 6
11 Sep East Coast v Hawkes Bay Ruatoria 2:00 PM 24-30
11 Sep Counties-Man v Wanganui Growers Stadium, Pukekohe 2:30 PM 24-15
11 Sep Nelson Bays v Marlborough Trafalgar Park, Nelson 2:30 PM 37-19
11 Sep North Otago v Manawatu Oamaru 2:30 PM 58-14
Week 7
18 Sep Thames Valley v Marlborough Paeroa 2:00 PM 21-56
18 Sep Hawkes Bay v Manawatu (MC) McLean Park, Napier 2:30 PM 44-12
18 Sep North Otago v Nelson Bays Oamaru 2:30 PM 21-34
18 Sep Counties-Man v East Coast Growers Stadium, Pukekohe 2:30 PM 39-10
Week 8
25 Sep Wanganui v Thames Valley Wanganui 2:30 PM 62-10
25 Sep Manawatu v Nelson Bays Palmerston North 2:30 PM 15-26
25 Sep Hawkes Bay v Counties (MC) McLean Park, Napier 2:30 PM 49-26
25 Sep Marlborough v North Otago Lansdowne Park, Blenheim 5:30 PM 33-46
Week 9
02 Oct Thames V v Counties-Man Paeroa 2:00 PM 14-68
02 Oct East Coast v North Otago Ruatoria 2:30 PM 20-28
02 Oct Nelson Bays v Hawkes Bay Trafalgar Park, Nelson 2:30 PM 34-32
02 Oct Manawatu v Wanganui Palmerston North 2:30 PM 28-8


2004 NPC - Div3 Finals

To download the .pdf version of the 2017 draw click here

Date Game Venue Time (NZ) Result
Finals
09 Oct Poverty Bay v Horowhenua-Kapiti Gisborne 2:30 PM 22-13
09 Oct Wair-Bush v Mid-Canterbury Masterton 2:30 PM 16-9
16 Oct Poverty Bay v Wair-Bush (Final) Gisborne 2:35 PM 37-14


2004 NPC - Div3

To download the .pdf version of the 2017 draw click here

Date Game Venue Time (NZ) Result
Week 1
21 Aug Wairarapa-Bush v Buller Masterton 2:30 PM 27-15
21 Aug West Coast v Sth Canterbury Greymouth 2:30 PM 10-48
21 Aug Poverty Bay v Mid Canterbury Gisborne 2:30 PM 22-24
21 Aug King Country v Horowhen-Kap Taumarunui 2:30 PM 20-20
Week 2
28 Aug Mid Cant v West Coast (LC) Ashburton 2:30 PM 57-24
28 Aug Sth Canterbury v King Country Timaru 2:30 PM 14-28
28 Aug Buller v Poverty Bay Westport 2:30 PM 23-30
28 Aug Horowhen-Kap v Wai-Bush Levin 2:30 PM 18-35
Week 3
04 Sep Mid Cant v Sth Cant (LC) Ashburton 2:30 PM 32-5
04 Sep Wai-Bush v King Country Masterton 2:30 PM 30-17
04 Sep Poverty Bay v Horo-Kapiti Gisborne 2:30 PM 44-15
04 Sep West Coast v Buller Greymouth 2:30 PM 12-24
Week 4
11 Sep King Country v Poverty Bay Te Kuiti 2:30 PM 25-18
11 Sep Sth Canterbury v Wai-Bush Timaru 2:30 PM 11-11
11 Sep Buller v Mid Canterbury Westport 2:30 PM 3-9
11 Sep Horowhen-Kap v West Coast TBA 2:30 PM 48-15
Week 5
18 Sep West Coast v King Country Greymouth 2:30 PM 27-19
18 Sep Poverty Bay v Wairarapa-Bush Gisborne 2:30 PM 30-5
18 Sep Mid Cant v Horowhen-Kap (LC) Ashburton 2:30 PM 21-32
18 Sep Buller v South Canterbury Westport 2:30 PM 17-21
Week 6
25 Sep King Country v Mid Canterbury Taupo 2:30 PM 14-20
25 Sep Poverty Bay v Sth Canterbury Gisborne 2:30 PM 30-3
25 Sep Wairarapa-Bush v West Coast Masterton 2:30 PM 42-7
25 Sep Horo-Kapiti v Buller (LC) Levin 2:30 PM 54-19
Week 7
02 Oct West Coast v Poverty Bay Greymouth 2:30 PM 24-53
02 Oct Mid Cant v Wai-Bush Ashburton 2:30 PM 22-26
02 Oct Sth Cant v Horowhen-Kap Timaru 2:30 PM 17-22
02 Oct Buller v King Country Westport 2:30 PM 15-38